Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Zdraví je dnes pro nás rozhodně to nejdůležitější a podle toho bychom se měli také chovat. S tím souvisí třeba to, co vlastně máme v naší domácí lékárničce. Pokud ji nemáte vůbec, je ideální čas ji zařídit. Pokud máte, přináším vám přehled toho, co by v ní mělo být vždy, a to abyste eliminovali důsledky zranění, nemoci, nebo třeba jiného problému – třeba nevolnosti.

Bolest je to hlavní

Co by rozhodně nemělo chybět, to jsou léky na bolest. Ta je totiž v mnoha rodinách největším problémem a tak je třeba i také nejčastěji řešit. Bolet nás přitom může celá řada věcí. Mohou to být záda, hlava, zuby, stejně tak jako třeba i naše klouby. V takových případech je třeba, abychom byli připraveni. Ideální možností jsou tablety, jako Ibalgin, nebo Paralen. Stejně tak ale nezapomínejme ani na léky, které jsou určené primárně pro děti. Ty mají množství tlumicích látek uzpůsobeny dětskému organismu.

Některé ze zmíněných léků ale mohou pomoci i při nachlazení, a to i ke snížení teploty. V tomto ohledu je dobré mít k dispozici zmíněný Paralen, popřípadě také Aspirin. Na co bychom ale neměli v těchto případech také zapomínat, to jsou i léky, které nás mohou zbavit ucpaného nosu, stejně jako nás mohou zbavit nepříjemného kašle. To jsou problémy, které totiž doprovází většinu onemocnění, které plynou právě z našeho případného nachlazení.

Nezapomínejte na dezinfekce

Máte-li doma děti, nebo pokud nepatříte mezi šikovné kutily či kuchařky, mohou se dříve nebo později objevit odřeniny, různá zranění spojená s říznutím, nebo podobné ranky, které nevyžadují nutnou lékařskou péči. Ošetřit si je tak můžeme i v pohodlí domova. Potřebujeme k tomu pouze dezinfekci, která dnes už nemusí nutně pálit, jako tomu bylo v minulosti. Ideálním případem je třeba mast zvaná Betadine, určená pro děti. Klasikou je v tomto ohledu známý Septonex. Co by ale také nemělo chybět, to je polštářková náplast, popřípadě obvaz. Obojí zamezí vniknutí dalších nečistot do rány.

S poškozením naší tkáně ale mohou souviset třeba i popáleniny. Ty vzniknou jak neopatrností v kuchyni, tak i vlivem pobytu na slunci. I zde je třeba mít k dispozici pomoc, a to v podobě různých přípravků, které dokážou chladit, vyživovat pokožku a rychle ji regenerovat. Nejznámější možností je jistě Panthenol.

Co dále nesmí chybět?

Základní přehled tedy máme a teď se můžeme zaměřit ještě na několik dalších léků a přípravků. Ideální jsou takové, které pomohou proti průjmu a zácpě. Dále je dobré myslet také na případné alergie, nebo také vyrážky. Stejně tak jsou častým problémem výrazně zarudlé oči. Vše už by měly doplnit jenom přípravky na bodnutí hmyzem a vaše domácí lékárna je vybavena. Mnohé výrobky lze navíc bez problémů koupit i za ceny okolo několika desítek korun a tak se rozhodně nejedná o nijak nákladné investice.