Jak je na tom Evropa z hlediska životní úrovně

Jak je na tom Evropa z hlediska životní úrovně

Jak je na tom Evropa z hlediska životní úrovně

Každý z nás jistě chce, aby jeho životní úroveň byla skutečně co možná nejlepší. Samozřejmě vliv na to může mít mnoho faktorů. Některé můžeme ovlivnit, a to je třeba vzdělání a následné povolání, nebo i volba toho, v jaké zemi budeme pracovat. Jelikož v rámci Evropy dnes můžeme zavítat téměř do každé země, není problémem vydělávat skutečně nadprůměrné výdělky. A pokud vás zajímá, jak jsou na tom Evropské země z hlediska své životní úrovně, připravil jsem pro vás v tomto směru krátký přehled, který vám to pomůže osvětlit.

Zaleží na vývoji ekonomiky

Co je poměrně dobrým ukazatelem životní úrovně současných lidí, to je určitě ekonomika a tedy takzvaný hrubý domácí produkt, označovaný též jako HDP. Nejpřesnější je přepočítat danou částku na jednoho obyvatele. V daném směru tak dominují země, jako je Lucembursko, Dánsko, ale třeba i Švédsko, Finsko, nebo naši sousedé z Rakouska. Nutno říci, že špatně na tom v Evropě nejsme ani mi, jelikož v daném směru jsme na desátém místě. Na druhou stranu na země v TOP 3 rozhodně nestačíme a stačit jenom těžko budeme. Lidé v nich žijících zkrátka mají zcela jinou úroveň života, zcela jiné zvyky a jejich směr je čistě moderní, pokrokový a pro některé z nás i záviděníhodní.

Evropu trápí také chudoba

Nejsou to ale jenom dokonalé země, jelikož Evropa se potýká také s chudobou. V tomto směru je třeba říci, že v takových zemích je dosažení určité kvalitní životní úrovně poměrně problémem, jelikož ne vždy se to může podařit. Daná chudoba se nejlépe pozná také na propracovanosti sociálního systému, který státům pomáhá. A tak lze říci, že poměrně dobře na tom jsou nejenom v Lucembursku či Rakousku, ale třeba i u nás, nebo v Dánsku. Naopak tam, kde je aktuálně chudoba problémem, to jsou země na východě, jako třeba Bulharsko, nebo také Rumusnko. Postihla však i jih Evropy, konkrétně potom Španělsko a Řecko. V těchto státech to ale mají na svědomí ekonomické události ap problémy s ekonomikou jako takovou.

Kde vyděláte nejvíce?

S moderním světem a moderním životem jistě souvisí i peníze. A to takové, které měsíčně dostaneme v rámci naší zaměstnanecké činnosti, tedy práce. Pokud právě peníze jsou pro vás ukazatelem správného životního stylu, potom tu nejvyšší hrubou průměrnou mzdu najdete v Dánsku, Lucembursku a také Irsku. Jsou ale i další země, kde si místní obyvatelé nemusejí zoufat. Jsou to státy jako Finsko, Belgie nebo Nizozemsko a Německo. Jedním dechem ale dodávám, že kromě mzdy je třeba zohledňovat i daňovou zátěž a také životní náklady. Je tedy mnohem lepší počítat s tím, co ze standardní mzdy po nezbytných nákladech zbude a kolik si za ni můžete koupit. A teprve poté lze objektivně říci, jak si na tom z hlediska životní úrovně můžete stát a jak moderním člověkem vlastně můžete konkrétně být.