Jak vyléčit akné?

Jak vyléčit akné?

Jak vyléčit akné?

Akné je v současné době poměrně velkým problémem hlavně mladých lidí, jelikož souvisí s jejich pokožkou. Na té se objevují drobné pupínky, které jsou hlavně projevem různých zánětů, ale jsou i projevem toho, kdy se ucpávají mazové kanálky. Pro toho, koho tento problém aktuálně trápí, se budou hodit naše rady v tom ohledu, jaká léčba akné aktuálně existuje a k čemu je dobrá a jak vypadá. Hned na úvod je třeba zmínit i to, že jednou z možností samotné léčby může být čekání na vyšší věk. Akné se totiž nejčastěji objevuje v období puberty a postupně odeznívá. Na druhou stranu jsou i situace, kdy může trápit člověka i v dospělosti.

Nejjednodušší je použití různých mastí a krémů

Tou dnes nejdostupnější možností je využití různých mastí, krémů, ale třeba i různých zásypů a podobných přípravků. V tomto směru se jedná o takzvanou lokální léčbu, které patří mezi nejdostupnější. Cílem této léčby je hlavně omezení tvorby samotného mazu, který má na vznik tohoto problému velký vliv. Důležitá je v tomto směru hlavně pravidelnost, stejně jako i klasické péče o pokožku, kam spadá pravidelné mytí.

Pomocí může i laser nebo injekce

Další možností jsou speciální lékařské zákroky, které se v rámci léčby také poměrně hojně využívají. I zde můžeme být konkrétní a říci, že jednou z nich je laser. Jedná se o neinvazivní laserovou terapii, kdy vše funguje na základě biostimulace. Tím se buňka kůže energizme a dokáže tvořit více kolagenu a sama se reprodukovat. Stejně tak ale dochází k lepší látkové výměně a tedy k tomu, že je pokožka zdravější.

Další metoda je využívána také v lékařství, a to v rámci aplikace látek, které jsou bohaté na síru, zinek, nebo také bór. Stejně tak ale mohou látky obsahovat i různé vitamíny. Aplikovány jsou do kůže, a to do vnitřních vrstev. Spolu s tím, jak zde působí, souvisí to, že pokožka získává mnohem kvalitnější vzhled, bez nepříjemných pupínků. U této léčby je zajímavé to, že je dlouhodobějšího charakteru a z počátku vypadá jako neúspěšná.

Využívat lze také světlo

Co je poměrně zajímavým postupem, to je fototerapie, která dokáže léčit akné tím, že je pokožka tímto způsobem stimulována. A to primárně tak, že se hojí samotná zánětlivá ložiska a je zároveň ovlivňována i funkce mazových žláz. Tato metoda je často doporučována v kombinaci s kosmetickými příspěvky, které jsem zmínil výše.

To poslední, co může pomoci, je určitě změna stravování. Důležitý je v tomto směru dobrý metabolismus a správné střevní bakterie. Vhodné je přidat mátový čaj, kefír, stejně jako třeba pampelišku a byliny, které nám pomohou vyčistit naše krev. Díky tomu tak tělo pracuje naprosto správně, jak pracovat má. A to logicky vede k tomu, že se neobjevují žádné negativní zdravotní příznaky, kam patří třeba právě tento, a to akné.