Prodáváte nemovitost? Obraťte se na odborníky

Prodáváte nemovitost? Obraťte se na odborníky

Životní osudy často změní i naše představy o ideálním bydlení nebo vlastnictví nemovitostí. Děti odejdou z domu, který jste pro ně s láskou vybudovali, nebo naopak zdědíte dům svých rodičů, v němž ale nechcete nebo nemůžete bydlet, případně už nechcete pronajímat byty v bytovém domě, který jste získali v restituci… Prostě potřebujete prodat nemovitost.

V takovou chvíli máte několik možností: Můžete se rozhodnout vše zařídit zcela sami, zajistit si odhad, nafocení domu, podat inzeráty, komunikovat se zájemci, absolvovat desítky, možná i stovky prohlídek. Nevyhnete se ani smlouvání o ceně, velmi pravděpodobně také čekání na vyřízení hypotéky kupujícího, schůzkám s právníkem ohledně smlouvy, s notářem kvůli úschově platby a katastrem nemovitostí kvůli změně vlastnictví. Časově i psychicky je to velmi náročné a nemusí to vést ke kýženému cíli. Po několika měsících práce můžete být stále ve stejné situaci jako na začátku.

Samozřejmě se také můžete obrátit na klasickou realitní kancelář. Pokud si vyberete solidní a profesionální firmu, převezme za vás velkou část povinností souvisejících s prodejem, ale prohlídkám zájemců a minimálně několika jednáním se nevyhnete ani tady. Navíc si realitní kancelář nechá za své služby řádně zaplatit, takže získáte méně, než byste mohli. Podstatně méně. U rodinného domu v atraktivní lokalitě může odměna realitní kanceláře činit i několik set tisíc korun. Proč o ně zbytečně přijít? A to už se radši ani nezmiňujeme o tom, že zdaleka ne všechny realitky poskytují služby té nejvyšší kvality.

Další možností je přímé oslovení developerské společnosti. Třetí varianta je sice pořád poněkud méně obvyklá, ale může být pro vás tím nejlepším i nejrychlejším řešením.

Proč developer? Pokud se rozhodnete nabídnout svou nemovitost developerovi, optimálně silné developerské firmě působící ve vašem regionu, ušetříte si spoustu zbytečných starostí a ještě dostanete nejvýhodnější cenovou nabídku.

Když se bude váš dům developerské společnosti líbit, nabídne vám přímý odkup vaší nemovitosti za nejvyšší cenu. Proč nejvyšší? Developer nepotřebuje koupit dům pod cenou, aby ho pak prodal za cenu tržní. Chce ho proměnit, dát jeho existenci nový smysl. Proto developerská společnost spolupracuje s kvalitními projektanty a stavební firmami, s nimiž dům zrekonstruuje a tím ho zhodnotí. Svůj zisk generuje z toho, že domům a bytům dává přidanou hodnotu, za kterou si pak noví majitelé rádi připlatí.

Developer vám nabídne cenu, která vychází z dlouhodobého zkoumání tržních cen podobných realit. Dostanete férovou cenovou nabídku bez srážek pro realitku nebo slev pro přímého soukromého zájemce. Proto bude developerská cena nejvyšší.

Developer má specialisty nejen na ocenění nemovitostí, ale také pro všechny další s prodejem související aktivity. Prohlídka bude jen jedna, developer také vyřídí všechny potřebné dokumenty, včetně právních formalit.  Developer má také dostatek fondů na to, aby vám kupní cenu uhradil v dohodnutém termínu na váš účet, aniž byste museli čekat.

Váš dům bude domovem pro další rodiny. Vaše vzpomínky spojené s domem, který jste developerovi prodali, jen tak nezmizí, jen je doplní nové zážitky budoucích nájemníků či majitelů. Developer není žádný překupník, ale ten, který vdechne vašemu domu a třeba i zahradě kolem něj nový život. Nejedná se o destrukci. I v novém domě může být zachován genius loci, ačkoli se v něm po rekonstrukci výrazně zlepší kvalita bydlení. Představte si třeba bazén na místě, kde dříve majitelé pěstovali zeleninu, nebo dětské hřiště tam, kde bývala kůlna na dříví. Všechno je možné, když se ke starším domům přistupuje s respektem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *